Tajvani prezantoi avionin e tij luftarak më të avancuar që posedon, i cili është...

Forcat kineze kanë kryer stërvitje detare dhe ajrore pranë Tajvanit për ditë të tëra këtë muaj, pasi kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA...

Një zbulim i ri shkencor mund ta mundësojë prodhimin e oksigjenit në Mars

Shkencëtarët shpresojnë të ndërtojnë një sistem që do të ndihmojë në ruajtjen e jetës, si dhe në prodhimin e kimikateve të nevojshme për përpunimin...

iPhone-i shpëtoi jetën e britanikut që ra në një gropë në Alpe

Një burrë britanik që merrej me snowboard duhet të falënderoj iPhone-in e tij që i shpëtoi jetën pasi aktivizoi funksionin e tij të sigurisë...

Kujdes ndaj këtij ‘malware’, zbulohet aplikacioni rus i spiunimit që regjistron gjithçka

Ekspertët e teknologjisë informative kanë identifikuar një aplikacion qëllimkeq i quajtur Process Manager, që vepron si softuer spiun për Android që ia bartë informacionet...

Play Station njoftoi ndryshime të mëdha

Sony ka njoftuar një numër ndryshimesh që do të jenë të disponueshme për përdoruesit këtë qershor si pjesë e shërbimit të abonimit në PlayStation...

Probleme me Facebookun, përdoruesit në mbarë botën ankohen se nuk mund të hyjnë as...

Rrjeti social Facebook, si dhe Instagrami, kanë rënë në disa pjesë të botës. Shumë përdorues raportojnë se kanë problem me përdorimin e Facebookut dhe disa...

Microsoft Edge tani është shfletuesi i dytë më i kërkuar nga shfrytëzuesit e internetit

Firma analitike Statcounter ka publikuar raportin e saj të marsit, i cili tregon se Microsoft Edge po fiton ngadalë më shumë shfrytëzues. Sipas Statcounter, Microsoft...

Prokurorët rusë: Meta të emërohet “organizatë ekstremiste”

Prokurorët i kanë kërkuar një gjykate ruse që të kategorizojë organizatën amë të Facebook-ut, Meta Platforms, si një “organizatë ekstremiste”. Më herët, Kremlini ka...

Instagram do të pushojë së funksionuari në Rusi që nga mesnata

Instagram do të pushojë së funksionuari në Rusi që nga mesnata e natës së sotme. Rregullatori i komunikimit i vendit tha në një email se...

Latest news