Tifozëve të Shkëndijës ju dëmtohen veturat e parkuara edhe në anën shqiptare të Shkupit!

REAGIM NGA QYTETARËT E TETOVËS Drejtuar klubit të futbollit Shkëndija Komunës së Tetovës Qeverisë së Republikes se Maqedonisë Partive Shqiptare në kuvendin e Maqedonisë Dje në ndeshjen mes Shkëndijes...

UEFA ndëshkon Turqinë për thirrjet pro Putin në stadium

Skuadra turke e Fenerbahçe është ndëshkuar nga UEFA pasi tifozët e tyre brohoritën emrin e presidentit rus Vladimir Putin gjatë humbjes së korrikut në...

“Hala Madrid”- tifozët e Bayernit thumbojnë Lewandowskin pas lamtumirës nga klubi

Robert Lewandowski është rikthyer në Mynih për të marrë gjërat personale, por teksa ishte duke u larguar nga kryeqendra e Bavarisë, hasi në një...

Genc Nuza ndan drejtësinë në ndeshjen Riga – Hibernians

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës mes RFS dhe Hibernians. Nuza...

Datat e ndeshjeve të fazës së parë në Superligën e Kosovës

Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e plotë të ndeshjeve të BKT Superligës për fazën e parë. Edicioni i ri i garave nis më...

Zyrtare: Jota rinovon me Liverpoolin

Liverpooli ka konfirmuar se Diogo Jota ka nënshkruar një kontratë afatgjate. The Reds janë tejet të kënaqur me reprezentuesin portugez dhe i ofruar marrëveshje të...

Përse Milani, Interi dhe Napoli duan që Benfica të eliminohet nga Liga e Kampionëve

Sipas raportimeve në Itali, një disfatë për Benfican në play-offin e Ligës së Kampionëve do të do të ishte një lajm i mirë për...

Liga Premier me ndryshime të ndjeshme në VAR – tani nuk do të ketë...

Liga Premier po planifikon të bëjë një ndryshim të madh në video ndihmësin e gjyqtarit (VAR) në një përpjekje për të përmirësuar transparencën për...

Rrjedhin në internet pagat e ‘çmendura’ të lojtarëve të Barcelonës – duket se katalunasit...

Misteri më i madh i afatit kalimtar të verës është se si Barcelona vazhdon të bëjë nënshkrime pavarësisht situatës së tyre financiare në dukje...

Donald Trump i vërsulet keq basketbollistes së arrestuar në Rusi

Ylli i WNBA -së, Brittney Griner, është kritikuar nga Donald Trump pasi shkoi në Rusi “e ngarkuar me drogë”. Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara u...

Latest news