Në Shqipëri polic, në Itali hajdut, arrestohet 27 vjeçari shqiptar (EMRI)

Një 27 vjeçar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet si pjesë e një grupi personash të akuzuar për disa vjedhje përgjatë dy javëve...

Hakerët iranianë nxjerrin në shitje të dhënat e TIMS dhe e-Albania

Hakerët që sulmuan sistemin TIMS dhe shumë prej faqeve zyrtare shqiptare, prej të cilave dhe ato të shërbimit, bëjnë me dije se kanë nxjerrë...

Berisha: Ballkani i hapur është nismë antishqiptare

Ish kryeministri shqiptar dhe kreu i PD-së Sali Berisha ka kritikuar sërish kryeministrin Edi Rama në lidhje me nismën e Ballkanit të Hapur. Berisha...

“Open Balkan”, Rama thotë se nismës duhet t’i bashkëngjiten edhe Turqia, Greqia, Italia dhe...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi nga samiti i “Open Balkan” në Beograd se kësaj nisme duhet t’i bashkohen jo vetëm vendet e rajonit...

Vuçiq shtron darkë në Beograd për liderët rajonalë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke shtruar darkë për mysafirët e Samitit në kuadër të iniciativës “Ballkani i Hapur” në ndërtesën e presidencës...

Tragjedi në rrugët e Italisë, vdesin 4 të rinj në aksident, mes tyre 19-vjeçari...

Orët e para të ditës së sotme, 14 gusht, ka ndodhur një aksident i rëndë në Godega di Sant’Urbano, Itali. Një Volkswagen Polo, me 4...

The Times: Shqipëria, ‘rivale’ e Greqisë dhe Kroacisë në turizëm, si po “joshen” britanikët...

Britanikët po dynden gjithnjë e më shumë drejt Shqipërisë. Prenotimet e fluturimeve për në Shqipëri janë rritur me 96%. Këtë dëshmon një artikull i...

30 mijë punëtorë nga Maqedonia dhe Shqipëria do të punojnë në Serbi

“Së shpejti qytetarët e Maqedonisë, Serbisë dhe Shqipërisë do të mund të punësohen në këto vende me numrat e identifikimit të “Open Balkan-ID” pa...

E tërhoqi qenin zvarrë me veturë, gjobitet burri nga Vlora

Një 55 vjeçar nga Vlora është gjobitur nga Policia e Shtetit në Shqipëri pasi gjatë ditë i janë publikuar pamjet teksa tërhiqte zvarrë me...

Faqet e TikTok reklamojnë kalimin ilegal në Angli: Hajde se u ul çmimi

Mediat britanike prej ditësh po i kushtojnë një rëndësi të veçantë trafikut të emigrantëve ilegalë nga La Manshi, i cili kohët e fundit ka...

Latest news