Ukraina: Komanda ushtarake ruse ka pezulluar dërgimin e njësive të reja

Komanda ushtarake ruse ka ndaluar dërgimin e njësive të reja në Ukrainë pas një kundërofensivë ukrainase që ka riformuar luftën dhe e ka lënë...

Azerbajxhani “shpëton” Europën: Rrit eksportet e gazit me 30%

Në një moment vështirësie për të, Bashkimit Europian i mbërrin një ndihmë nga jashtë: Azerbajxhani njoftoi se do të rrisë këtë vit eksportet e...

Hakerët iranianë nxjerrin në shitje të dhënat e TIMS dhe e-Albania

Hakerët që sulmuan sistemin TIMS dhe shumë prej faqeve zyrtare shqiptare, prej të cilave dhe ato të shërbimit, bëjnë me dije se kanë nxjerrë...

“Open Balkan”, Rama thotë se nismës duhet t’i bashkëngjiten edhe Turqia, Greqia, Italia dhe...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi nga samiti i “Open Balkan” në Beograd se kësaj nisme duhet t’i bashkohen jo vetëm vendet e rajonit...

TURQI/ Sulm me armë në godinën e Federatës së Futbollit

Në drejtim të Selisë së Federatës Turke të Futbollit (TFF) pranë Stambollit është gjuajtur sot me armë zjarri. Sipas mediave lokale turke nuk ka pasur...

Vuçiq shtron darkë në Beograd për liderët rajonalë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke shtruar darkë për mysafirët e Samitit në kuadër të iniciativës “Ballkani i Hapur” në ndërtesën e presidencës...

Lufta në Ukrainë, Erdogan paralajmëron një tjetër Çernobil

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se bota nuk dëshiron një tjetër Çernobil, duke paralajmëruar për mundësinë e një aksidenti bërthamor në...

Biden nënshkruan ligjin mbi klimën, kujdesin shëndetësor, taksat dhe inflacionin

Presidenti i SHBA-së Joe Biden nënshkroi të enjten më 16 gusht një projektligj prej rreth 740 miliardë dollarësh që synon të luftojë ndryshimet klimatike,...

Macron nënshkruan protokollin për pranimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Presidenti francez Emmanuel Macron ka nënshkruar sot protokollin që Finlanda dhe Suedia t’i bashkohen Aleancës Veri-Atlantike, është bërë e ditur nga zyra e liderit...

Në mesin e 11 të vrarëve edhe dy fëmijë, autori i sulmit në Cetinje...

Në Medovinë të Cetinjes në Mal të Zi, janë vrarë 11 persona dhe gjashtë tjerë janë plagosur – e në mesin e të plagosurve...

Latest news