Asnjë nxënës nuk është regjistruar në klasë të parë në dy fshatra të Tetovës

Në shkollat fillore të Tetovës këtë vit është ulur ndjeshëm numri i nxënësve të regjistruar në klasë të parë, shkruan Alsat. Përderisa një vit më...

Vuçiq shtron darkë në Beograd për liderët rajonalë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke shtruar darkë për mysafirët e Samitit në kuadër të iniciativës “Ballkani i Hapur” në ndërtesën e presidencës...

Humb jetën një 22-vjeçar nga Tetova, goditet nga rryma elektrike

Policia e Tetovës njofton se një 22-vjeçar nga Bogovina ka ndërruar jetë si pasojë e goditjes nga rryma elektrike. “Sot (1 shtator) në ora 12:20...

Kasami: BESA sot fitoi në koalicion me tetovarët

Kasami: BESA sot fitoi në koalicion me tetovarët Kryetari i Tetovës njëherësh edhe lideri i BESËS, Bilall Kasami, në paraqitjen para mediave falenderoi të...

Rruga dhe kanalizimi për Debreshin, premtim i parealizuar

“Edhe pse u premtua se gjatë kësaj vere do të realizohet projekti i kanalizimit dhe asfaltimi i rrugës këtu në fshatin Debresh të komunës...

Saga e familjes Sulejmani nga Gostivari – “Mafia urbane pengon kthimin e pronës”

Ka një jetë që kur Jusuf Sulejmani nga Gostivari, po mundohet të dëshmojë pronësinë e tokës dhe objektit të tij. Ashtu sikurse shumicës së banorëve...

Mjetet lundruese ne liqenin e Ohrit dhe Strugës rrezikojnë pushuesit

Në liqenin e Ohrit lëvizin shumë skuterë dhe motoskafë, të cilët paraqesin rrezik për jetën e pushuesve. Shpesh disa objekte lundruese vozisin afër pjesës...

Mjekut Zhan Mitrev i konfiskohet pasaporta

Mjekut Zhan Mitrev i është konfiskuar pasaporta. Gjegjësisht, një gjyqtar i procedurës paraprake e ka pranuar propozimin e Prokurorisë Publike në lidhje me rastin e...

Tifozëve të Shkëndijës ju dëmtohen veturat e parkuara edhe në anën shqiptare të Shkupit!

REAGIM NGA QYTETARËT E TETOVËS Drejtuar klubit të futbollit Shkëndija Komunës së Tetovës Qeverisë së Republikes se Maqedonisë Partive Shqiptare në kuvendin e Maqedonisë Dje në ndeshjen mes Shkëndijes...

Nga 5 mijë euro fatura e energjisë elektirke për gastronominë

Nga 2 mijë në 5 mijë euro, gastronomia përballet me fatura të larta të energjisë elektrike   Fatura astronomike të energjisë elektrike kanë marrë gastronomët nga...

Latest news