Në Shqipëri polic, në Itali hajdut, arrestohet 27 vjeçari shqiptar (EMRI)

Një 27 vjeçar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet si pjesë e një grupi personash të akuzuar për disa vjedhje përgjatë dy javëve...

​Kurti fton në takim Këshillin Grevist të BSPK-së

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim Këshillit Grevist të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK). Takimi është konfirmuar...

Ukraina: Komanda ushtarake ruse ka pezulluar dërgimin e njësive të reja

Komanda ushtarake ruse ka ndaluar dërgimin e njësive të reja në Ukrainë pas një kundërofensivë ukrainase që ka riformuar luftën dhe e ka lënë...

Azerbajxhani “shpëton” Europën: Rrit eksportet e gazit me 30%

Në një moment vështirësie për të, Bashkimit Europian i mbërrin një ndihmë nga jashtë: Azerbajxhani njoftoi se do të rrisë këtë vit eksportet e...

Hakerët iranianë nxjerrin në shitje të dhënat e TIMS dhe e-Albania

Hakerët që sulmuan sistemin TIMS dhe shumë prej faqeve zyrtare shqiptare, prej të cilave dhe ato të shërbimit, bëjnë me dije se kanë nxjerrë...

Asnjë nxënës nuk është regjistruar në klasë të parë në dy fshatra të Tetovës

Në shkollat fillore të Tetovës këtë vit është ulur ndjeshëm numri i nxënësve të regjistruar në klasë të parë, shkruan Alsat. Përderisa një vit më...

Berisha: Ballkani i hapur është nismë antishqiptare

Ish kryeministri shqiptar dhe kreu i PD-së Sali Berisha ka kritikuar sërish kryeministrin Edi Rama në lidhje me nismën e Ballkanit të Hapur. Berisha...

“Open Balkan”, Rama thotë se nismës duhet t’i bashkëngjiten edhe Turqia, Greqia, Italia dhe...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi nga samiti i “Open Balkan” në Beograd se kësaj nisme duhet t’i bashkohen jo vetëm vendet e rajonit...

TURQI/ Sulm me armë në godinën e Federatës së Futbollit

Në drejtim të Selisë së Federatës Turke të Futbollit (TFF) pranë Stambollit është gjuajtur sot me armë zjarri. Sipas mediave lokale turke nuk ka pasur...

Vuçiq shtron darkë në Beograd për liderët rajonalë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke shtruar darkë për mysafirët e Samitit në kuadër të iniciativës “Ballkani i Hapur” në ndërtesën e presidencës...

Latest news