Në Shqipëri polic, në Itali hajdut, arrestohet 27 vjeçari shqiptar (EMRI)

Një 27 vjeçar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet si pjesë e një grupi personash të akuzuar për disa vjedhje përgjatë dy javëve...

​Kurti fton në takim Këshillin Grevist të BSPK-së

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar një ftesë për takim Këshillit Grevist të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK). Takimi është konfirmuar...

Lifestyle

Magazina

Plagoset Vali Corleone – Arrestohet si e dyshuar një 22 vjeçare

Sot në orët e para të mëngjesit është plagosur Princ Valentino Corleone. Policia njofton nga hetimet...

Publikohet ilegalisht kënga e re e Mozzik dhe Erës që u anulua

Të gjithë u befasuan nga paralajmërimi se Mozzik dhe Era Istrefi po vijnë me bashkëpunim. Por...

Fansja ia lidhë këpucët Yll Limanit në koncert – ai e falënderon publikisht me një puthje prej së largu

Yll Limani është pa dyshim një prej këngëtarëve më të angazhuar me koncerte këtë verë. Kjo...

Akuzohet për blerje klikimesh, Dafina Zeqiri i reagon ndjekësit: Artistët që s’jua merr mendja i blejnë, unë s’kam nevojë

Ka tash e sa kohë që në media dhe rrjetet sociale diskutohet për shifrat e...

Me bikini të zeza, Zaimina Vasjari mahnit me fizikun atraktiv trupor

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Zaimina Vasjari, ka kohë që ka bërë një tërheqje nga...

Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion rikrijojnë një moment ikonik në Grammy

Të dielën, më 3 prill, Dua Lipa iu bashkua bashkëpunëtores Megan Thee Stallion në skenën...

Artikujt

Shëndeti

Sport

Tifozëve të Shkëndijës ju dëmtohen veturat e parkuara edhe në anën shqiptare të Shkupit!

REAGIM NGA QYTETARËT E TETOVËS Drejtuar klubit të futbollit Shkëndija Komunës së Tetovës Qeverisë së Republikes se Maqedonisë Partive...

UEFA ndëshkon Turqinë për thirrjet pro Putin në stadium

Skuadra turke e Fenerbahçe është ndëshkuar nga UEFA pasi tifozët e tyre brohoritën emrin e...

“Hala Madrid”- tifozët e Bayernit thumbojnë Lewandowskin pas lamtumirës nga klubi

Robert Lewandowski është rikthyer në Mynih për të marrë gjërat personale, por teksa ishte duke...

Genc Nuza ndan drejtësinë në ndeshjen Riga – Hibernians

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në...

Datat e ndeshjeve të fazës së parë në Superligën e Kosovës

Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e plotë të ndeshjeve të BKT Superligës për...

Zyrtare: Jota rinovon me Liverpoolin

Liverpooli ka konfirmuar se Diogo Jota ka nënshkruar një kontratë afatgjate. The Reds janë tejet të...

Përse Milani, Interi dhe Napoli duan që Benfica të eliminohet nga Liga e Kampionëve

Sipas raportimeve në Itali, një disfatë për Benfican në play-offin e Ligës së Kampionëve do...

Liga Premier me ndryshime të ndjeshme në VAR – tani nuk do të ketë më polemika

Liga Premier po planifikon të bëjë një ndryshim të madh në video ndihmësin e gjyqtarit...

Rrjedhin në internet pagat e ‘çmendura’ të lojtarëve të Barcelonës – duket se katalunasit po “luajnë me zjarrin”

Misteri më i madh i afatit kalimtar të verës është se si Barcelona vazhdon të...

Donald Trump i vërsulet keq basketbollistes së arrestuar në Rusi

Ylli i WNBA -së, Brittney Griner, është kritikuar nga Donald Trump pasi shkoi në Rusi...

Tech

Tajvani prezantoi avionin e tij luftarak më të avancuar që posedon,...

Forcat kineze kanë kryer stërvitje detare dhe ajrore pranë Tajvanit për ditë të tëra këtë muaj, pasi kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA...

Një zbulim i ri shkencor mund ta mundësojë prodhimin e oksigjenit...

Shkencëtarët shpresojnë të ndërtojnë një sistem që do të ndihmojë në ruajtjen e jetës, si dhe në prodhimin e kimikateve të nevojshme për përpunimin...

iPhone-i shpëtoi jetën e britanikut që ra në një gropë në...

Një burrë britanik që merrej me snowboard duhet të falënderoj iPhone-in e tij që i shpëtoi jetën pasi aktivizoi funksionin e tij të sigurisë...

Kujdes ndaj këtij ‘malware’, zbulohet aplikacioni rus i spiunimit që regjistron...

Ekspertët e teknologjisë informative kanë identifikuar një aplikacion qëllimkeq i quajtur Process Manager, që vepron si softuer spiun për Android që ia bartë informacionet...

Play Station njoftoi ndryshime të mëdha

Sony ka njoftuar një numër ndryshimesh që do të jenë të disponueshme për përdoruesit këtë qershor si pjesë e shërbimit të abonimit në PlayStation...

Probleme me Facebookun, përdoruesit në mbarë botën ankohen se nuk mund...

Rrjeti social Facebook, si dhe Instagrami, kanë rënë në disa pjesë të botës. Shumë përdorues raportojnë se kanë problem me përdorimin e Facebookut dhe disa...

Religjion